Nowy numer 09/2020 Archiwum

Patronem wielki kapłan

„Rota”, „Legiony”, „Szara piechota”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Uwierz, Polsko” – te i inne pieśni 7 listopada zabrzmiały w kościele Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp.

Już po raz siódmy uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego zorganizowali Przegląd Pieśni Patriotycznej. – Siedem lat temu rozpoczęliśmy organizację przeglądu. Wtedy to był tylko Przegląd Pieśni Patriotycznej, ale w momencie kiedy pożegnaliśmy ks. prał. Witolda Andrzejewskiego, stwierdziliśmy, że trzeba go uczcić właśnie w ten sposób. Tym bardziej że kiedy żył, bywał na naszym przeglądzie, razem z nami śpiewał i zawsze miał coś ważnego do powiedzenia młodym ludziom – wyjaśnia dyr. Tomasz Pluta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama