Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ewakuacja 3 tys. osób w Głogowie

Największa od czasów II wojny światowej ewakuacja mieszkańców. Wszystko przez ćwierćtonową bombę lotniczą znalezioną w środę w centrum miasta.

Bomba z czasów II wojny światowej waży 250 kg. Znaleziono ją podczas prac remontowych na Alei Wolności w Głogowie.

Przed godziną 10 ewakuacja została zakończona. Zamknięto m.in. szkoły, przedszkole i instytucje.

- Mieszkańców już wczoraj informowaliśmy, że ewakuacja rozpocznie się dziś ok. godz. 7.00 rano. Szacujemy, że ewakuowanych jest ok. 3 tys. osób. Wiele osób wyjechało z domu do pracy. Natomiast obłożnie chorzy zostali przewiezieni na ten czas karetką do szpitala. To śródmieście Głogowa i znajduje się tu chociażby I Liceum Ogólnokształcącego, więc uczniowie nie przyszli dziś rano do szkoły. Oczywiście obiekty użyteczności publicznej i sklepy są też zamknięte - poinformował Bogdan Kaleta, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

- Za chwilę ruch zostanie całkowicie zamknięty i patrol saperski z głogowskiej jednostki wojskowej będzie podejmować ten niewybuch. Takie ładunki były już znajdowane na terenie Głogowa, ale z tego co pamiętam, tylu osób jeszcze nigdy nie ewakuowaliśmy - dodał.

Akcja ma zakończyć się ok. godz. 12.00.

Przypomnijmy, że to kolejna akcja saperów na terenie Głogowa. W lipcu tego roku wyciągnęli 250-kilogramową bombę znalezioną podczas robót na działce przy ul. Wojska Polskiego i Sikorskiego, miesiąc później - w Odrze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama