Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dominikanin w Winnym Grodzie

"Dobrzy ja chleb. Jak mądrze pomagać?" - to hasło rekolekcji, które od 26 do 28 listopada w zielonogórskiej parafii pw. św. Franciszka poprowadzi o. Adam Szustak.

Dominikanina zaprosiła Fundacja RONDO, która chce szerzyć ideę pomagania bliźniemu.

- Fundacja w 2015 roku otworzyła schronisko dla osób bezdomnych, tak by słowa Ewangelii wprowadzić w czyn. Chcieliśmy stworzyć miejsce dla wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w sytuacji kryzysowej. Czujemy się powołani i odpowiedzialni, dlatego chcemy tym zarażać innych - wyjaśnia Magdalena Stachowska, prezes Fundacji RONDO.

- Stąd pomysł na rekolekcje prowadzone przez ojca Adama Szustaka „Dobrzy jak chleb. Jak dobrze pomagać?”. Często osoby chcą pomóc, lecz nie wiedzą, jak to zrobić dobrze i mądrze. Dlatego chcemy mówić o tym tak, by idea pomocy ubogim i biednym nie była tematem tabu, lecz naszą wspólną misją wynikającą ze słowa Bożego. Wszak „wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” - dodaje.

Spotkanie rozpoczyna się każdego dnia o godz. 18 Mszą św.

Poza tym 2 listopada na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się debata „O sztuce pomagania”. Gościem specjalnym będzie o. Adam Szustak.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z Wydziałem Pedagogiki, Psychologii i Socjologii UZ, Instytutem Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, Polskim Związkiem Socjologii oraz Fundacją Partycypacja.

Początek o godz. 16 w auli C przy al. Wojska Polskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama