Nowy numer 15/2020 Archiwum

Spotkanie Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej

- Chcemy, aby młodzież miała udział w tworzeniu Kościoła. Jej głos w życiu naszej diecezji jest bardzo, bardzo ważny - zapewnił bp Tadeusz Lityński.

Młodzieżowa Rada Duszpasterska spotkała się 1 grudnia w Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

- Chcemy podsumować to, co zrobiliśmy w minionym roku. Zaczynamy od modlitwy za młodzież, za wszystkie dzieła, które dzieją się w ciągu roku, a także o światło Ducha Świętego dla nas - wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Czym jest Młodzieżowa Rada Duszpasterska? „Rada jest organem doradczym dla Biskupa w sprawach odnoszących się do duszpasterstwa młodzieży w naszej diecezji” - czytamy w statucie.

- To głos młodzieży! Są tu przedstawiciele różnych ruchów i stowarzyszeń, którzy podejmują konkretną odpowiedzialność za wydarzenia diecezjalne - tłumaczy duszpasterz młodzieży.

- Planujemy działania diecezjalne, ale także wyciągamy wnioski na przyszłość - wyjaśnia Łukasz Gonia z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - Kościół to nie tylko ludzie dojrzali i starsi, ale także dzieci i młodzież. Chcemy, aby młodzież miała udział w tworzeniu Kościoła. Ich głos w życiu naszej diecezji jest bardzo ważny - przyznał biskup, który w ubiegłym roku powołał Radę w obecnym składzie.

Katecheza bp. Tadeusza Lityńskiego
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama