Nowy numer 15/2020 Archiwum

KSM na nowego prezesa

Bp Tadeusz Lityński powołał nowego prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Został nim Jakub Kusiowski z parafii pw. św Jadwigi w Zielonej Górze.

Jakub Kusiowski z parafii pw. św. Jadwigi w Zielonej Góry w KSM działa od ponad trzech lat. - Na początku nie wiedziałem zbytnio o co chodzi. Ks. Marcin Bobowicz powoli nas w to wprowadzał. Dzięki temu stowarzyszeniu odkryłem, że młodzież może coś konkretnego robić w parafii i w diecezji. KSM każdemu młodemu człowiekowi daje możliwość rozwoju, zarówno duchowo i społecznie. W tej grupie może spotkać wielu młodych ludzi, którzy mają podobne pasje i zainteresowania - mówi nowy prezes.

Jakub jest studentem informatyki Politechniki Poznańskiej. - Ta nominacja to dla mnie wielkie wzywanie i duża odpowiedzialność, ale z Panem Bogiem wszystko jest możliwe. Na pewno musimy spotkać się całym zarządem i ustalić plan działania na cały przyszły rok - tłumaczy prezes, który zachęca młodzież do zaangażowania się w KSM: - Przyjdźcie! Na pewno nie pożałujecie i nie zmarnujecie swojego czasu.

Przypomnijmy, że nowy zarząd i kandydatów na  prezesa KSM wybrano podczas zjazdu w połowie listopada. W jego trakcie wyłoniono także trzech kandydatów na prezesa diecezjalnego KSM. Ostatecznego wyboru dokonał bp Tadeusz Lityński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama