Nowy numer 09/2020 Archiwum

Ferie na śpiewająco

Propozycja diecezjalnej diakonii muzycznej Ruchu Światło-Życie na ferie zimowe w Rokitnie. Dla młodzieży i dorosłych.

Kurs Animatorów Muzycznych Oazy (KAMUZO)

  • Termin i miejsce: 18-27 stycznia 2019 r. - Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, Dom rekolekcyjny Rokitno 37.
  • Opis rekolekcji: Są to rekolekcje Ruchu Światło-Życie, które przygotowują do muzycznego zaangażowania we wspólnocie Kościoła. Ich celem jest pogłębienie życia wewnętrznego poprzez formację liturgiczną, modlitewną oraz kształcenie muzycznych umiejętności i pogłębianie wrażliwości muzycznej. W rekolekcyjnym programie KAMUZO przewidziana jest codzienna Eucharystia, modlitwa Liturgią Godzin, spotkania w małych grupach animatorskich oraz modlitwa w ramach Apelu Jasnogórskiego w Bazylice Rokitniańskiej, a także wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas KAMUZO w ramach przeżywanych rekolekcji uczestnicy: uczą się nowych śpiewów liturgicznych, jak i wielbiących; poznają podstawy muzyki - zapis nutowy, interwały, rytmika, harmonia - w zależności od stopnia znajomości tych zagadnień; mają okazję uczestniczyć w opracowywaniu aranżacji instrumentalnych; mogą doskonalić swoją umiejętność gry (albo poznać podstawy). zapoznają się z dokumentami Kościoła ukazującymi zasady, według których może odbywać się posługa muzyczna podczas liturgii;
  • Zapisy przez formularz na stronie: www.kamuzo.net

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Muzycznych (ORAMuz)

  • Termin i miejsce: 23-27 stycznia 2019 r. - Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, Dom rekolekcyjny Rokitno 37.
  • Opis rekolekcji: Są to rekolekcje muzyczne adresowane do małżonków z Domowego Kościoła, osób z Oazy Dorosłych i animatorów muzycznych. Celem tych rekolekcji jest pogłębienie formacji liturgicznej i muzycznej. W programie przewidziana jest: Eucharystia, modlitwa Liturgią Godzin, spotkania w grupach formacyjnych, nauka nowych śpiewów, zapoznanie z dokumentami Kościoła o muzyce liturgicznej, szkoła melodii Liturgii Godzin i konferencje tematyczne.
  • Zapisy przez formularz na stronie: www.kamuzo.net

Więcej informacji: www. kamuzo.net

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama