Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przebierzcie się za patrona miasta

W Głogowie odbędzie się Korowód ze św. Mikołajem i odpust ku jego czci. Będą też konkursy, koncert, a na koniec piosenka "O dobrym świętym Mikołaju".

- Zapraszamy dzieci i dorosłych na barwny Korowód ze św. Mikołajem, który będzie częścią obchodów Głogowskich Dni Świętego Mikołaja i odpustu w parafii pod Jego wezwaniem. Korowód wyruszy w czwartek, 6 grudnia, o godz. 17.30 spod Ratusza i przejdzie ulicami miasta (Grodzką I Starowałową) do kościoła św. Mikołaja. Uczestnicy Orszaku będą nieśli ze sobą figurę świętego i jego relikwie i będą śpiewać pieśni ku czci patrona Głogowa. Najmłodsi otrzymają chorągiewki swojego ukochanego Świętego - wyjaśnia proboszcz ks. Stanisław Brasse.

- Zachęcamy do udziału w korowodzie i do przebrania się za Świętego Biskupa Mikołaja, patrona Głogowa, a także do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej po zakończeniu przemarszu. Bądźmy razem, stwórzmy barwny i radosny Korowód ku czci św. Mikołaja - dodaje.

To jednak nie koniec atrakcji. Z okazji Głogowskich Dni Świętego Mikołaja zorganizowano różne konkursy. Również 6 grudnia o godz. 12.00 w Sali Rajców Ratusza nastąpi wręczenie nagród w konkursie „Święty Mikołaj - patron rzemieślników” w kategoriach: konkurs plastyczny dla przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych; konkurs rękodzieł dla klas IV-VI szkól podstawowych; gra miejska dla gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Natomiast W piątek, 7 grudnia, o godz. 12.00 pod ratuszem nastąpi rozstrzygniecie Konkursu „Ciasto św. Mikołaja”, a w sobotę o godz. 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała odbędzie się koncert Eleni, a w niedzielę o godz. 14.30 na scenie przed Ratuszem mali i duzi mieszkańcy miasta oraz goście zaśpiewają piosenkę „O dobrym świętym Mikołaju”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama