Nowy numer 08/2020 Archiwum

Potrzebują naszej modlitwy

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Wyższym Seminarium Duchownym pięciu alumnów zostanie włączonych do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu.

"Kierowani Jego miłością i umocnieni przez wewnętrzne działanie Ducha Świętego, pragniecie publicznie wyrazić gotowość oddania się na służbę Bogu i ludziom. Tę Waszą gotowość chcemy z radością przyjąć. Od dnia dzisiejszego winniście coraz gorliwiej rozwijać swoje powołanie, korzystając przy tym ze środków i pomocy, jakich może wam udzielić wspólnota Kościoła" - m.in. te słowa usłyszą jutro od biskupa klerycy V roku.

Są to: Łukasz Bajcar, Dawid Klepusewicz, Paweł Mikołajczak, Wojciech Lisiewicz i Grzegorz Zajadlak.

Od tego dnia przed kandydatami do kapłaństwa rozpocznie się bezpośredni okres przygotowania do przyjęcia święceń diakonatu.

Poprzez kandydaturę Kościół daje wyraz zaufania tym alumnom, a oni są wezwani do tego, aby swoim życiem jeszcze pełniej odpowiadać na Boże powołanie i mocniej kochać Kościół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama