Nowy numer 42/2019 Archiwum

Żacy o wrażliwych sercach ze Słubic

Przed nami finał Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny w akcję włączyli się samorząd studencki Collegium Polonicum, Studencka Poradnia Prawa oraz Katolickie Centrum Studenckie "Parakletos".

Żacy podobnie jak w roku ubiegłym pomogli dwóm potrzebującym rodzinom. Chorej na białaczkę 67-letniej pani Katarzynie i pani Andżelice, samotnie wychowującej 5-letniego Jasia.

Studenci paczkę zrobili z darów. -Nie trzeba było robić dużo reklamy! Wystarczyły informacje w mediach społecznościowych oraz przygotowanie widocznych punktów zbiórki. Ludzie sami mówili znajomym, że jest organizowana taka zbiórka, a oni przychodzili pomagać - wyjaśnia Adam.

- Szlachetna Paczka to bardzo dobry sposób, aby pomóc okazać dobro innym, nie anonimowym osobom. Ta idea łączy ludzi i wspiera empatię wobec potrzebujących. Powinno się organizować więcej podobnych inicjatyw, przede wszystkim lokalnych, np. wolontariaty, gdzie młodzi ludzie mogą pomóc innym w swoim otoczeniu - uważa Adam Jędrzejewski.

- W tym roku przyłączyłem się do akcji, bo wierzę w pomoc innym i podstawowe wartości, które niesie ze sobą chrześcijaństwo. Uważam, że im więcej dajemy, tym więcej otrzymamy - dodaje.

Akcja Szlachetnej Paczki zainicjowana była przez Samorząd Studencki w Collegium Polonicum, Koło Naukowe Studenckiej Poradni Prawa oraz Katolickie Centrum Studenckie w Słubicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL