Nowy numer 09/2020 Archiwum

Helikopter w kościele

Licencję pilota można otrzymać w gorzowskiej parafii. Potrzebne jest tylko dobre serce!

Roraty o godz. 6.30 odbywają się tu już od 15 lat. I mimo wczesnej pory nigdy nie brakuje dzieci. – Co roku szukamy nowych atrakcji, które zainteresują dzieci i pokażą, że w Kościele może być ciekawie. W tym roku, nawiązując do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pojawił się w naszym kościele helikopter. Podróżujemy nim po naszej ojczyźnie i poznajemy Polaków, którzy zostali świętymi. Aby otrzymać licencję pilota, należy przygotować serce z dobrymi uczynkami – wyjaśnia ks. Bartek Rybacki.

– Na specjalnie przygotowanym konturze Polski gromadzimy serca zgodnie z hasłem: „100 dobrych uczynków na 100-lecie Niepodległości”. Na koniec adwentu wszystkie zostaną zebrane do specjalnej kapsuły czasu i zakopane dla przyszłych pokoleń – dodaje. W roratach uczestniczą Ewa i Marcin Nowiccy z synami Kacprem (10 lat) i Olkiem (6 lat). – W naszych domach rodzinnych zawsze w Adwencie chodziło się na Roraty. Jest w nich przedsmak świąt Bożego Narodzenia, a zarazem jakieś oczekiwanie na zmianę, nie tylko tę ogłaszaną przez Kościół, ale i we własnym życiu. Ponadto moi synowie Kacper i Olek są ministrantami i nie są wstanie wyobrazić sobie innego przygotowania do świąt – wyjaśnia pan Marcin. Roraty to także tradycja w domu Anny i Krzysztof Szlachtów z Gorzowa Wlkp. – Mimo trudów porannego wstawania, jakaś siła pcha nas do kościoła. Uczestnicząc razem z dziećmi: Hanią (10 lat), Marią (11 lat) i Mateuszem (12 lat) pokazujemy, że czas oczekiwania na przyjście Jezusa jest tak samo ważny, jak Jego narodzenie. Karmimy się słowem Bożym, przez co dzień jest bardziej radosny. Roraty u Męczenników są najlepsze. Ks. Bartek potrafi zainteresować słowem dzieci, chęć przejażdżki helikopterem mobilizuje ich do spełniania dobrych uczynków, a słodka drożdżówka i pyszne kakao od razu poprawiają humor – przyznaje Anna Szlachta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama