Nowy numer 07/2020 Archiwum

Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat

Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Tęcza w Zielonej Górze ma w tym roku szczególny powód do świętowania. Jubileusz odbył się 11 grudnia.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy, a dalsze uroczystości odbyły się w Ośrodku Wsparcia „Parasol”.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi z dysfunkcją intelektualną i chorobą psychiczną. To są nasi główni podopieczni. Dla nich prowadzimy ośrodki dziennego pobytu typu: warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia i świetlice. Mamy pod opieką ok. 150 osób - wyjaśnia Małgorzata Ambroży, prezes Stowarzyszenia.

- Z okazji jubileuszu życzymy sobie wsparcia władzy, pieniędzy na realizację naszych projektów i przychylności społeczeństwa dla osób niepełnosprawnych - dodaje.

Stowarzyszenie powstało w 1998 roku. Pierwszym prezesem była śp. Maria Mikuła. Pierwszym kapelanem był św. Czesław Kroczak, a od 2005 roku jest nim ks. Robert Tomalka.

Logo Stowarzyszenia to tęcza symbolizując przymierze Boga z ludźmi, krzyż symbolizujących biednych, cierpiących i ubogich którzy w sercu Jezusa mają umiłowane miejsce.

Więcej w wydaniu papierowym dodatku zielonogórsko-gorzowskiego "Gościa Niedzielnego".

Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat   Etiuda "Kamień" w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia JK /Foto Gość Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat   Ostatnim punktem świętowania były jasełka. JK /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama