Nowy numer 07/2020 Archiwum

Nie ma rzeczy niemożliwych

Panie z Żagańskiego Stowarzyszenia Amazonek zorganizowały 14 grudnia przy tradycyjnie zastawionym stole spotkanie opłatkowe.

Okazją były zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz w 2019 r. jubileusz 20-lecia działalności Stowarzyszenia Amazonek w Żaganiu.

- Całkiem niedawno zdałam sobie sprawę, że dwie dekady to ogrom pracy, jaką wszystkie wykonałyśmy, pomimo naszych osobistych traumatycznych przeżyć, ale również naszych bliskich, bo wraz z nami cierpią całe rodziny. Przez lata wpisałyśmy się pięknie w naszą lokalną społeczność - powiedziała Lilianna Kurek, prezes Żagańskiego Stowarzyszenia Amazonek. Wśród zaproszonych gości byli m.in. ks. Władysław Tasior, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Sebastian Kulesza, wiceburmistrz Żagania.

- Biały opłatek, który przełamujemy, symbolizuje kruchość i słabość, ale równocześnie w swojej czystości zachęca nas do stawania się podobnymi do przychodzącego Jezusa, czyli nieskazitelnymi i pragnącymi kochać, nieustannie na nowo - mówił ks. Władysław Tasior.

Zielonogórska poetka Aleksandra Sołtysiak zwróciła uwagę, że niezależnie od różnorodności i niepowtarzalności w akcie stworzenia, wszyscy ludzie tworzą pełną harmonię.

- Przyglądając się waszym życiorysom i śledząc amazonki podczas wielu spotkań, jestem coraz bardziej pewna, że anioły mają „milowe” buty i pozostawiają ślady na ziemi, i w sercach. Każdy z nas ma do spełnienia misję. Amazonki szczególną i stygmatyzowaną. Niesiecie miłość w cierpieniu, cicho, spokojnie i bezszelestnie - mówiła poetka, redaktorka książki o lubuskich amazonkach „Nadzieja kwitnie dłużej...”

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama