Nowy numer 08/2020 Archiwum

Stypendyści odkrywali Eucharystię przejdź do galerii

"Poznać i ukochać Eucharystię" - to hasło przewodnie rekolekcji dla młodzieży z Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które trwały od 14 do 16 grudnia w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze.

Stypendium Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" to nie tylko pomoc materialna, ale to przede wszystkim wspólnota ludzi zgłębiających dziedzictwo Jana Pawła II we wspólnocie.

- W tym czasie Adwentu, kiedy czekamy na Boże Narodzenie, chcieliśmy podjąć refleksję nad Eucharystią, gdzie każdego dnia rodzi się Jezus. Często jest tak, że nie wszystko w niej rozumiemy. To oczywiste, bo zawsze będzie pewną tajemnicą, misterium, ale chcieliśmy spróbować ją zgłębić, czym jest ona w rzeczywistości - wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny opiekun stypendystów.

- Robiliśmy to m.in. na postawie encykliki Jana Pawła II „Ecclesia de Eucharistia”. Przyglądaliśmy się poszczególnym częściom Mszy Świętej i zastanawialiśmy się, jak możemy lepiej ją przeżywać, angażując nasze serca i zmysły, jak możemy też angażować się w jej przygotowanie i posługę w jej trackie - dodaje.

Był czas na teorię i praktykę. Przykładowo stypendyści pisali sami modlitwy wiernych, posługiwali także w czasie niedzielnej Eucharystii w parafii. Był też czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Tradycyjnie odbyła się także wigilia stypendystów, którą sami szykowali.

W rekolekcjach wzięło udział 21 stypendystów. - Pozwoliły mi lepiej poznać Eucharystię i każdą jej część. Dzięki temu mogę lepiej i radośniej przeżywać każde spotkanie z Panem Bogiem - mówi Gabrysia Szpilman.

Bardzo głęboko rekolekcje przeżyła też Oliwia Pyżyńska. - Szczególnie spodobało mi się to, że mogłam bliżej poznać nauki Jana Pawła II. Została nam nie tylko przybliżona wiedza o Eucharystii, ale też dostaliśmy wskazówki, jak dobrze ją przeżyć - wyjaśnia Oliwia.

- Poznałam też nowych stypendystów, którzy szybko się zaaklimatyzowali w naszej wspólnocie, i wiem, że będzie się z nimi świetnie współpracowało. Fundacja daje nam nie tylko możliwość rozwoju, ale także poznania wielu nowych ludzi i nauki pracy w grupie. Dzięki fundacji młodzież katolicka ma większe szanse na wyższe wykształcenie i spełnienie marzeń. Stypendium odgrywa ogromną rolę w moim życiu i bardzo się cieszę, że należę do tak wspaniałej wspólnoty, zarówno diecezjalnej, jak i ogólnopolskiej - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama