Nowy numer 15/2020 Archiwum

Torba Charytatywna Caritas

Przed świętami pomagać potrzebującym może każdy. A najlepiej robić to wspólnie! Wiedzą o tym dobrze uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze.

Przypomnijmy, że diecezjalna Caritas już po raz czwarty organizuję akcję pod hasłem „Torba Charytatywna Caritas”. Pomysł jest prosty! Puste papierowe torby trafiają do instytucji, firm, urzędów, szkół, stowarzyszeń, a także osób prywatnych. Każdy, kto zdecyduje się ja wziąć musi przynieść ją przed świętami Bożego Narodzenia wypełnioną różnego rodzaju produktami z długą datą przydatności. Wszystko po to, aby pomóc podopiecznym Caritas Spes na Ukrainie.

Od początku w akcję włącza się Szkolny Klub Wolontariatu działający w Szkole Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze. – W pomoc potrzebującym chcieliśmy włączyć całą społeczność szkolną, a także rodziców i udało się. Wszystko po to, abyśmy pod choinką nie tylko sami znajdowali prezenty, ale też mogli je znaleźć inni – wyjaśnia katechetka Małgorzata Jaskuła.

– W szkole mamy 23 klasy i każda z nich przygotowała taką torbę, a oprócz tego zrobił ją także Szkolny Klub Wolontariatu. Ale tych podarków jest tak dużo, że nie zmieściły się do tych 24 toreb. To przede wszystkim żywność z długim okresem przydatności do spożycia, środki czystości, kosmetyki, ale także duży słodyczy, którymi, ze swoich paczek od św. Mikołaja, podzielili się nasi uczniowie – dodaje.

Nikogo do pomocy nie trzeba było namawiać, a Torba Charytatywna Caritas ma dużo więcej pozytywnych owoców. – Ta inicjatywa integruje całe klasy, a w przygotowanie tych podarków zaangażowali się też rodzice i dziadkowie. W ten sposób uczymy, że „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” – zauważa katechetka.

Opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu jest Małgorzata Jaskuła i Ewa Woźniak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama