Nowy numer 08/2020 Archiwum

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé

Do Madrytu przybyło 15 tys. młodych osób ze wszystkich państw Europy. Wśród nich nie brakuje naszych diecezjan.

Z naszej diecezji na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Madrycie wybrały się 43 osoby. Wśród nich 12-osobowa grupa z Międzyrzecza z ks. Damianem Dropem na czele. – Zaczynamy codziennie od wspólnej modlitwy w parafiach, które zostały nam wyznaczone. Następnie mamy spotkania w grupach, w których są ludzie z całej Europy, a nawet świata – wyjaśnia ks. Damian.

– Później jest czas na spontaniczne zwiedzanie Madrytu. Dziś byliśmy na stadionie Santiago Bernabéu oraz Pałacu Królewskim. Codziennie wieczorem jest wspólna kolacja, a każdego wieczoru o 19.30 są modlitwy Taizé, podczas których gromadzą się chrześcijanie z całej Europy. Każdego dnia też odprawiamy wspólną Mszę św. w swoich małych wspólnotach lub z ludźmi, którzy nas przyjmują. 31 grudnia będzie wspólna Msza św. dla wszystkich Polaków zgromadzonych na spotkaniu Taizé – dodaje.

W grupie z naszej diecezji jest kl. Michał Kowalewski. Pierwszy pojechał na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. – Dla mnie jest to przede wszystkim niesamowite doświadczenie Kościoła. Gromadzą się tu nie tylko katolicy, ale chrześcijanie wielu wyznań. Nie skupiamy się na tym, co nas dzieli, ale szukamy tego, co łączy. Pięknym wyrazem jedności była wspólna modlitwa „Ojcze nasz”, którą każdy odmawiał w swoim języku. Wszystko, co się tutaj dzieje – modlitwy, spotkania, wspólne spędzanie czasu wolnego – jest okazją do tego, żeby wyjść ze swoich ograniczeń i spotkać Chrystusa żyjącego w drugim człowieku – wyjaśnia Michał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama