Nowy numer 08/2020 Archiwum

Europejskie Spotkanie Młodych Taizé

W Madrycie nie brakuje naszych diecezjan. Wśród nich jest 5 osób z Duszpasterstwa Akademickiego "Stodoła" w Zielonej Górze.

Wśród nich jest Wojciech Górski z Zielonej Góry. – Poza modlitwami i głównym programem Taizé, który ma na celu integrację chrześcijan z różnych krajów, staramy się również poznać kulturę hiszpańską – wyjaśnia zielonogórzanin.

– Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Prado. Tam podziwialiśmy twórczość wielu światowych artystów z różnych epok takich jak Velázquez, Goya czy El Greco. Nie zabrakło także znanych dzieł malarzy spoza półwyspu iberyjskiego, jak Bosch, Rafael czy Rubens. Wszystko to sprawiło, że mogliśmy sobie uświadomić jak bogate jest dziedzictwo kulturowe Europy – dodaje. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé   Po wyczerpującym dniu czas na międzynarodowy posiłek Archiwum DA "Stodoła"

Po wizycie w Prado studenci udali się krótki spacer po historycznym centrum Madrytu, który miał swój koniec na Plaza Mayor. – Wieczorem nadszedł czas integracji. Na jednej z hal centrum wystawowego IFMA zjedliśmy wspólny posiłek z chrześcijanami z Ukrainy rozmawiając o rzeczach, które są wspólne dla naszych narodów. Następnie udaliśmy się na nabożeństwo ekumeniczne, które było sprawowane przez braci z Taizé. Dzisiaj odwiedziliśmy katedrę, gdzie otrzymaliśmy błogosławieństwo pasterza Madrytu czyli kard. Carlosa Osoro – wyjaśnia Wojciech.

Studentom towarzyszy duszpasterz akademicki – ks. Mariusz Jagielski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama