Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kolędy z Zielonej Góry do nieba

Już w najbliższą niedzielę, 6 stycznia, po raz trzeci odbędzie się Zielonogórskie Kolędowanie. Wszystko w kościele pw. MB Częstochowskiej.

Zielonogórskie Kolędowanie to koncert radości z faktu Bożego Narodzenia. - Chcemy Go wspólnie uwielbiać, śpiewając kolędy i pastorałki - tłumaczy Martyna Dziechciaruk.

Kolędować będzie 40-osobowy chór, który przygotowywał się do koncertu przez dwa weekendy warsztatów, a towarzyszyć im będą soliści oraz zespół S.H.E.M.A wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami.

- Repertuar to zawsze wyzwanie, ale zaprosiliśmy Ducha Świętego do tworzenia wraz z nami tego koncertu, więc mamy nadzieję, że każdy doświadczy Bożej miłości w najlepszy dla siebie sposób. Będziemy śpiewać ukochane przez wszystkich tradycyjne kolędy takie jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „W żłobie leży”, ale również nowe, które są nam bliskie m. in. „Kolęda płynie z wysokości” czy „Narodził się w stajni” - wyjaśnia Martyna Dziechciaruk.

- Podczas tego wieczoru znajdzie się wiele momentów na wspólne śpiewanie pełnym głosem (na co bardzo liczymy), klaskanie i tańczenie, ale będą też chwile, by zamknąć oczy i zachwycić się Bogiem. Jesteśmy pewni, że czeka nas rodzinny czas, pełen cudów i muzyki, więc zapraszamy Was z całego serca! - dodaje.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.30

Jak było w ubiegłym roku? Zobacz: TUTAJ

Zielonogórskie Kolędowanie
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama