Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żarski Katolik najlepszy

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Żarach najlepszym liceum w województwie lubskim w rankingu "Perspektyw".

Przypomnijmy, że w przypadku szkół licealnych brane są pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Żarska szkoła już nie po raz pierwszy otrzymała tytuł „Złotej szkoły”. W tym roku uplasowała się na 57 miejscu w kraju. To najlepsza szkoła licealną w województwie lubuskim.

- Szkoła, która wygrała, to szkoła wspierana przez wyższą uczelnie. My w takiej niewielkiej miejscowość jaki Żary musimy liczyć głównie na siebie. To sukces naszych nauczycieli i naszych uczniów - przyznaje wicedyrektor Teresa Nowak.

Uczniowie w tej szkole mogą uczyć się od podstawówki do matury i wielu uczniów.

- To czołowe miejsce to także wynik pracy nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby nie „zabić” w dziecku chęci poznawania świata. Dlatego ten nauczyciel w klasach I-III musi być bardzo dobrze wykształcony, bo dzieci pytają o wszystko. Jeśli w uczniu rozwinie się ta chęć poznawcza, to później nauczyciele na dalszych etapach edukacji mogą odkryć jego mocne strony, a w liceum już tylko rozwijać - tłumaczy wicedyrektor.

Szkoły licealne z województwa lubuskiego w pierwszej setce wg rankingu "Perspektyw": 57 miejsce - Katolickie LO im. Jana Pawła II w Żary; 68 m. - II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzów Wlkp.; 77 m. - Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach; 94 m. - I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze.

Warto dodać, że w podobnym rankingu, ale wśród techników szkoła z Zielonej Góry znalazła się w pierwszej dziesiątce. 9 miejsce zajęło Technikum nr 1 w ZSB im. Tadeusza Kościuszki. W pierwszej setce, na 12 miejscu, znalazło się Technikum nr 3 w ZS Ekonomicznych w Żarach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama