Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nauczycielski opłatek w Gorzowie

- Misją nauczyciela jest pielęgnowanie mądrości, ale też odbijania tej Bożej mądrości w sobie przez słowo, gest, myśl i działalność - powiedział bp Tadeusz Lityński.

Spotkanie, które odbyło się 10 stycznia rozpoczęło się od Mszy św. w intencji nauczycieli, pracowników i przyjaciół lubuskiej oświaty w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 

- Każdy z nas jest dzieckiem Bożym. I potrzebujemy nie tylko przyjąć Słowo Boże, ale także tym Słowem żyć - mówił na początku homilii bp  Tadeusz Lityński.

- Misją nauczyciela jest pielęgnowania mądrości, ale też odbijanie tej Bożej mądrości w sobie przez słowo, gest, myśl i działalność - kontynuował.

Bóg oczekuje od nas świadectwa. Abyśmy byli tymi, którzy mają wpływ na szlachetną przemianę człowieka.

- Praca nauczyciela, wychowawcy, pedagoga ma życiu młodego człowieka nadawać bardzo konkretny sens, kształtować w nim piękno i inspirować do poszukiwania prawdy. To jest niezwykle ważna misja każdego nauczyciela - zauważył bp Lityński.

Gorzowskim Duszpasterstwem Nauczycieli opiekuje się ks. Bartłomiej Rybacki. - Nauczycielom i pracownikom lubuskiej oświaty życzę, aby w Nowym Roku potrafili odnajdywać nowe metody dotarcia do dzieci i młodzieży. Tak jak gwiazda betlejemska doprowadziła pasterzy i mędrców do Jezusa, niech i Wasza praca doprowadza młodych do umiłowania mądrości - powiedział ks. Rybacki.

- I za papieżem Benedyktem XVI pragnę powtórzyć: "Kościół dziękuje Wam nie tylko za to kim jesteście, ale przede wszystkim za to, co robicie". Dziękujemy za to, drodzy Nauczyciele, co robicie dla dobra młodego pokolenia - dodaje.

W spotkaniu wziął udział także ks. Krzysztof Hołowczak, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i dyrektor Centrum Edukacyjnego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama