Nowy numer 19/2022 Archiwum

Przygotowują się do 25-lecia

- Przez młodych przemawia Duch Święty - przypominał bp Tadeusz Lityński przy okazji spotkania opłatkowego z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyło się 13 stycznia w Klubie „ARKA” w Zielonej Górze i rozpoczęło się od jasełek w wykonaniu młodzieży z dwóch zielonogórskich parafii: pw. Jadwigi Śląskiej oraz pw. św. Urbana.

Z kasemowiczami spotkał się bp Tadeusz Lityński. - Papież Franciszek powiedział, że Bóg jest młody, a więc ma dobrą relację z ludźmi młodymi, rozumie ich i wysłuchuje. I Kościół musi się tego uczyć, żeby nie tylko młodzieży coś proponować czy kierować młodzieżą, ale też jej wysłuchać. Przez młodych przemawia Duch Święty - mówił pasterz diecezji.

W tym roku diecezjalne KSM będzie świętować ćwierć wieku istnienia. - Już dziś chcemy rozpocząć ten piękny czas jubileuszu. 25 lat to kilka pokoleń kaesemowiczów, którzy podjęli wiele pięknych inicjatyw - zauważa ks. Marcin Bobowicz, asystent kościelny KSM w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W związku z jubileuszem w czerwcu planowana jest oczywiście dziękczynna Msza św., ale nie tylko.

- Będzie też jubileuszowa gala dla osób zasłużonych i naszych przyjaciół, którzy nas wspierają. Planujemy też bal i koncert - tłumaczy ks. Bobowicz.

Przygotowują się do 25-lecia  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama