Nowy numer 33/2020 Archiwum

Lubuski Samarytanin

Specjalna nagroda biskupa zielonogórsko-gorzowskiego zostanie po raz pierwszy wręczona 9 lutego w Nowej Soli. Wszystko w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Chorego oraz Dniem Służby Zdrowia.

W tegoroczne obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wpisują się uroczystości Dnia Służby Zdrowia.

- Pragniemy w tych dniach zwrócić uwagę na osoby chore i cierpiące, a także chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom służby zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, kapelanom, psychologom za codzienną opiekę, pomoc medyczną i gotowość w towarzyszeniu chorym - wyjaśnia ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

Nagroda „Lubuski Samarytanin” jest nagrodą biskupa zielonogórsko-gorzowskiego ustanowioną na wniosek Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

- Głównym celem wyróżnienia „Lubuski Samarytanin” jest promocja oraz przybliżenie opinii społecznej osób i instytucji, które podejmują przykładną, oddaną, bezinteresowną i holistyczną służbę względem osób chorych, cierpiących, a także ich rodzin, oraz przyczyniają się poprzez swoją pracę do poprawy jakości opieki wobec osób chorych i cierpiących - wyjaśnia ks. Tomasz Duszczak.

- Nagradzane będą osoby, placówki medyczne i instytucje, które przyczyniają się do poprawy jakości opieki nad potrzebującymi na wzór dobrego Samarytanina, który widząc potrzebującego, nie tylko się nim wzruszył, ale też zaoferował mu konkretną pomoc - dodaje.

W skład kapituły decydującej o nagrodzie, oprócz wikariusza biskupiego ds. duszpasterskich i kapelanów rejonowych, wchodzą także następujące osoby: dyrektor Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze; dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego; prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Zielonej Górze; przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze; prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Gorzowie Wlkp.; przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wlkp.; dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu w Zielonej Górze.

Nagrody zostaną przyznane zostaną w trzech kategoriach:

  • lekarze, pielęgniarki, położne i inni pracownicy służby zdrowia;
  • placówki medyczne, instytucje, stowarzyszenia i organizacje działające na rzecz osób chorych i ich rodzin,
  • wolontariusze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama