Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ekumeniczna modlitwa

"Dąż do sprawiedliwości" - to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się od 18 do 25 stycznia. Jak będzie wyglądał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej?

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, jak co roku, nie zabraknie okazji do modlitwy i wspólnego spotkania. Inauguracja odbędzie się w tymczasowej kaplicy katedralnej przy ul. Hawelańskiej o 18.30.

Liturgii będzie przewodniczył tutaj wikariusz biskupi ks. prałat Zbigniew Kobus, a homilię wygłosi ks. Justus Werdin z kościoła ewangelickiego w Berlinie.

Natomiast na 23 stycznia zaplanowano nabożeństwo ekumeniczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Przewodniczyć mu będzie rektor seminarium, ks. Dariusz Mazurkiewicz, a homilię wygłosi bp Mirosław Wola, który jest naczelnym kapelanem ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego.

W nabożeństwach w Gorzowie Wlkp. i Paradyżu weźmie też udział kilkuosobowa delegacja Rady Ekumenicznej z Frankfurtu nad Odrą.

Na zakończenie, 25 stycznia, modlitwa ekumeniczna odbędzie się 25 stycznia w kościele pw. Ducha Świętego. Nabożeństwu przewodniczyć będzie wikariusz biskupi ks. Zygmunt Zimnawoda, a homilię wygłosi ks. Marek Bożek  z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze.

Materiały na międzywyznaniowe nabożeństwa ekumeniczne przygotowali tym razem chrześcijanie z Indonezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama