Nowy numer 33/2020 Archiwum

Ekumeniczna modlitwa

"Dąż do sprawiedliwości" - to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się od 18 do 25 stycznia. Jak będzie wyglądał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej?

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, jak co roku, nie zabraknie okazji do modlitwy i wspólnego spotkania. Inauguracja odbędzie się w tymczasowej kaplicy katedralnej przy ul. Hawelańskiej o 18.30.

Liturgii będzie przewodniczył tutaj wikariusz biskupi ks. prałat Zbigniew Kobus, a homilię wygłosi ks. Justus Werdin z kościoła ewangelickiego w Berlinie.

Natomiast na 23 stycznia zaplanowano nabożeństwo ekumeniczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Przewodniczyć mu będzie rektor seminarium, ks. Dariusz Mazurkiewicz, a homilię wygłosi bp Mirosław Wola, który jest naczelnym kapelanem ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego.

W nabożeństwach w Gorzowie Wlkp. i Paradyżu weźmie też udział kilkuosobowa delegacja Rady Ekumenicznej z Frankfurtu nad Odrą.

Na zakończenie, 25 stycznia, modlitwa ekumeniczna odbędzie się 25 stycznia w kościele pw. Ducha Świętego. Nabożeństwu przewodniczyć będzie wikariusz biskupi ks. Zygmunt Zimnawoda, a homilię wygłosi ks. Marek Bożek  z parafii ewangelicko-augsburskiej w Zielonej Górze.

Materiały na międzywyznaniowe nabożeństwa ekumeniczne przygotowali tym razem chrześcijanie z Indonezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama