Nowy numer 15/2020 Archiwum

Przekazali produkty za ponad milion złotych

Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podsumowała pomoc żywnościową przekazaną swoim podopiecznym w ramach Programu Spiżarnia Caritas.

Chodzi o program przekazywania do Caritas pełnowartościowej żywności z krótką datą ważności ze sklepów Jeronimo Martins Biedronka i Aldi.

- Z pomocy Programu Spiżarnia Caritas w naszej diecezji dziennie korzysta ok. 300 osób. Są to zarówno osoby korzystające ze stołówki Caritas w Zielonej Górze, ale także osoby bezdomne, ubogie i kierowane do diecezjalnej Caritas przez ośrodki pomocy społecznej i parafie - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas..

W poprzednim roku wartość przekazanych produktów podopiecznym diecezjalnej Caritas to: 1 181 761,85 zł od Jeronimo Martins Biedronka i 4208,00 zł z Aldi.

- Wśród przekazanych artykułów są przede wszystkim: ryby, mięso, wędlina, produkty nabiałowe, sałatki, warzywa, pieczywo, ciasta, dania gotowe i inne. Średnio dziennie jest to asortyment około 100 różnego rodzaju artykułów spożywczych - tłumaczy rzecznik.

To ogromne wsparcie dla osób potrzebujących dla których często zakup mięsa bądź ryby jest luksusem, na który nie mogą sobie pozwolić.

- Dzięki pomocy w Programie Spiżarnia Caritas mogą przygotować pełnowartościowe, zdrowe posiłki dla całej swojej rodziny - mówi Anna Maria Fedurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama