GN 08/2020 Archiwum

Dać coś z siebie Kościołowi

W Domu Formacyjnym Ruchu Światło-Życie im. św. Jana Chrzciciela w Łagowie od 14 do 19 stycznia trwała sesja o pilotowaniu kręgu.

To rekolekcje dla par pragnących podjąć posługę formacji nowo powstających kręgów Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. - Pokazują, jak przyprowadzać kolejne małżeństwa do Pana Boga przez wspólnotę DK - wyjaśniają Roman i Grażyna Strugowie, którzy poprowadzili rekolekcje.

W naukach wzięło udział 7 małżeństw. - Jesteśmy na końcu formacji podstawowej i zrodziło się pragnienie, że trzeba coś dać z siebie Kościołowi - wyjaśniają Magdalena i Grzegorz Radczycowie z Otynia.

Duchowym opiekunem był ks. Tomasz Gierasimczyk. - Tematyka, której dotykaliśmy, zaczęła się od roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina, który zawsze prowadzi do wspólnoty i służby w Kościele. Oczywiście, dotyczy to także człowieka świeckiego, który ma swoje powołanie i misję chrześcijańską - podkreśla ks. Tomasz.

Obszerny reportaż w wydaniu papierowym Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama