Nowy numer 08/2020 Archiwum

Dziadkowie bogactwem dla Kościoła

21 i 22 stycznia to Dzień Babci i Dzień Dziadka. W kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli świętowano te dni już dziś.

Babcie i dziadkowie na zakończenie każdej Mszy św. otrzymali indywidualne błogosławieństwo. - Święci Joachim i Anna to rodzice Najświętszej Maryi Panny, a zatem dziadkowie Pana Jezusa. Wprawdzie ich wspomnienie liturgiczne obchodzimy 26 lipca, ale w parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli, byli przywoływani w niedzielę 20 stycznia. Podczas Mszy św. kapłani w homilii zwracali szczególną uwagę na to, jaką rolę odgrywają dziś dziadkowie w przekazywaniu chrześcijańskich wartości - wyjaśnia ks. Piotr Ruta, wikariusz.

Dziadkowie bogactwem dla Kościoła   Błogosławieństwo babć i dziadków w Nowej Soli Archiwum parafii Babcie i dziadkowie oprócz błogosławieństwa otrzymali również obrazek ze świętymi Joachimem i Anną i modlitwą: „Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa. Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej, stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych. Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama