Nowy numer 09/2020 Archiwum

Rekolekcje, warsztaty i zwiedzanie

Członkowie koła misyjnego z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie na ferie zimowe wyjechali do Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym k. Warszawy.

Był to wyjazd rekreacyjno-formacyjny. - Rekolekcje prowadzi dla nas o. Ashenafi Yonas Abebe ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Celem naszego wyjazdu jest pogłębienie ducha misyjnego oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby ich rówieśników na innych kontynentach - wyjaśnia Krystyna Zamolska, opiekunka koła i katechetka.

- W ramach formacji dzieci miały różne warsztaty, m.in.produkcję mydełek prowadzoną przez wolontariuszy z grupy "Dzieło na misji". Zapoznali się także z kulturą afrykańską poprzez naukę gry na bębnach oraz śpiew w języku suahili - dodaje pani Krystyna.

W trakcie sześciodniowego pobytu, od 15 do 20 stycznia, grupa zwiedziła m.in. Wilanów, Centrum Nauki "Kopernik", Muzeum bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe, Sejm RP, Zamek Królewski oraz Stadion PGE.

W trakcie pobytu członkowie koła uczestniczyli w codziennej modlitwie i Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama