GN 08/2020 Archiwum

Narzędzie do przekazywania Dobrej Nowiny

Diecezja zielonogórsko-gorzowska uruchomiła konto na Twitterze.

– To pokłosie styczniowego spotkania z rzecznikiem episkopatu Polski. Ks. Paweł Rytel-Andrianik zwrócił uwagę, że przestrzeń mediów społecznościowych jest bardzo ważna. Życie i doświadczenie Kościoła powinno być w nich obecne, bo tam jest człowiek, a szczególnie młody. Dlatego podejmujemy to wyzwanie – powiedział bp Tadeusz Lityński.

– Traktujemy je jako kolejne narzędzie do przekazywania Dobrej Nowiny. W tym zakresie wzorem dla mnie jest św. Maksymilian Maria Kolbe, który z przekazem religijnym pod strzechy dotarł nie tylko za sprawą „Rycerza Niepokalnej”, ale też założył Radio Niepokalanów i myślał nawet o telewizji. Jak na tamte czasy miał otwarte, odważne i nowoczesne spojrzenie. Nie bał się wykorzystać narzędzi, które daje zaawansowana technologia, do tego, aby realizować przekaz wiary – dodaje. Na Twitterze powstało także konto bp. Tadeusza Lityńskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama