Nowy numer 08/2020 Archiwum

Panama? Coś pięknego!

Na Światowych Dniach Młodzieży nie brakuje też naszych diecezjan. Jest wśród nich Ola ze Zbąszynka, która relacjonuje specjalnie dla "Gościa Niedzielnego" to, co tam się dzieje.

Ola Górka pojechała do Panamy z grupą KARP, czyli duszpasterską wspólnotą młodzieżową działającą przy klasztorze benedyktynów w Tyńcu. – 20 stycznia przed godz. 18 tutejszego czasu wylądowaliśmy w Panamie! Po dotarciu na parafię zostaliśmy wspaniałe przywitani. Pieśni, tańce i dużo radości. Była też wspólna modlitwa po polsku i hiszpańsku, a później trafiliśmy do rodzin panamskich, które będą nas gościć, i wraz z nimi zjedliśmy kolację, a potem trafiła się okazja, żeby zobaczyć miasto nocą – opowiada Ola Górka.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczęli od Mszy św. w języku polskim wraz z inną grupą pielgrzymów z naszego kraju. – Następne mieliśmy cały dzień na zapoznanie się z okolicą. Pogoda cudowna, 30°C, słońce i przyjemny wiatr. Niesamowite widoki, ocean, piękna zieleń i ogromne wieżowce. Są tutaj wspaniali ludzie, którzy witają pielgrzymów z ogromną radością, machają do nas, robią z nami zdjęcia i pytają, skąd jesteśmy. Gdy mówimy, że Polski, to reagują bardzo pozytywnie. Wspaniale sprawdza się zasada "uśmiech za uśmiech". Jesteśmy z różnych rejonów i wiele rzeczy nas różni, ale mimo to tworzymy wspólnotę i jesteśmy otwarci na drugiego człowieka – opowiada Ola.

Kolejnego dnia pielgrzymi odwiedzili plemię Indian Embera i mieli okazję zobaczyć ich taniec, a nawet zatańczyć z nimi. – Na obiad dostaliśmy od nich pieczone banany z rybą. A później owoce: arbuza i ananasa – wspomina z uśmiechem nasza diecezjanka.

– Oczywiście udało nami się także dotrzeć na Mszę św. otwarcia ŚDM. Wspaniali ludzie, cudowny klimat, radość i poczucie jedności. Coś pięknego! – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama