Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ministranci w wojsku

Na co dzień służą przy ołtarzu, ale nie brakuje czasu na wspólną integrację i ciekawe wycieczki. A odwiedzin u żołnierzy nikt nie żałuje.

Formacja młodych ludzi do pełnienia funkcji liturgicznych wspomaga jednocześnie wychowanie do postaw religijnych, moralnych i społecznych. Ministranci z parafii Wniebowzięcia NMP w Żaganiu uczestniczyli, 23 stycznia, w wycieczce do wojska w Świętoszowie.

Najpierw uczyli się strzelać korzystając z najnowszej generacji symulatora „śnieżnik”. Następnie w Sali Tradycji poznali historię 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Wielką radość wywołała wizyta w warsztacie naprawy czołgów i podczas zabawy z symulatorami pancernych pojazdów. Ministranci w wojsku   Ministranci z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu, którzy pojechali do żołnierzy w Świętoszowie Archiwum parafii

Wizyta w wojsku zakończyła się w stołówce wojskowej, gdzie wspólnie z żołnierzami grupa zjadła obiad. Duszpasterz ministrantów ma nadzieję, że wizyta w wojsku przyczyni się do większej integracji ministrantów, po tym jak w listopadzie do ich grona dołączyło 9 nowych chłopców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama