Nowy numer 08/2020 Archiwum

Ekumenia to życie

Duchowni i wierni z zielonogórskich Kościołów chrześcijańskich modlili się 25 stycznia o zjednoczenie ochrzczonych na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Liturgii pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” przewodniczył ks. Zygmunt Zimnawoda, wikariusz biskupi ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego bp. Tadeusza Lityńskiego, homilie wygłosił pastor Marek Bożek, wikariusz zielonogórskiej parafii ewangelicko-augsburskiej. Pastor Dariusz Lik, dzieląc się świadectwem, zaapelował, aby nie lekceważyć nabożeństw ekumenicznych, modlitwy o jedność chrześcijan, bo Chrystus nakazał swoim uczniom wzajemną miłość.

– Zaświadczam, doznałem Chrystusowej miłości od przedstawicieli prawie wszystkich Kościołów chrześcijańskich, jakie są w Zielonej Górze – potwierdził przewodniczący zielonogórskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama