Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zima nie odpuszcza, więc Caritas też nie

Trwa akcja diecezjalnej Caritas pod hasłem: „-2 stopnie”. Wszystko w trosce o zdrowie i życie osób bezdomnych, które śpią w altanach, pustostanach czy klatach schodowych.

W ramach akcji osoby bezdomne otrzymują gorący napój, ciepłe ubranie i śpiwory. – Patrole ze Strażą Miejską, Policją czy Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie są również okazją do rozmowy i nakłonienia takiej osoby do pójścia na ten mroźny czas do schroniska czy noclegowni. Nie chcemy dopuścić, by doszło do wychłodzenia czy zamarznięcia – mówi Anita Łukowiak, koordynator działania i apeluje: – Jeśli zauważymy osobę bezdomną, zareagujmy. Zadzwońmy do straży miejskiej czy na policję.

Codziennie w siedzibie Caritas w Gorzowie Wlkp. oraz w Zielonej Górze wydawany jest gorący napój i odzież. Dlatego Caritas apeluje o przejrzenie swoich szaf w których mogą znajdować się niezużywane swetry, kurtki, spodnie, buty i koce w dobrym stanie.

Osoby bezdomne mogą zgłaszać się także pod odzież do magazynów Caritas, które są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Magazyn w Gorzowie Wlkp. znajduje się przy ul. Towarowej 6a, a w Zielonej Górze przy ul. Dworcowej 21. Tutaj działa także łaźnia i ogrzewalnia dla osób bezdomnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama