Nowy numer 15/2020 Archiwum

Amerykanie z Kansas już jadą

Kolejny transport z amerykańskim ciężkim sprzętem wchodzący w skład 1 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej jedzie do Żagania, Świętoszowa, Skwierzyny i Bolesławca.

Transport 1 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ang. Armored Brigade Combat Team - ABCT) dotarł we wtorek 29 stycznia do rampy kolejowej w Pstrążu.

W styczniu 2017 roku, do Żagania trafili pierwsi żołnierze amerykańscy. Stało się to w wyniku decyzji, ogłoszonych rok wcześniej, w trakcie Szczytu NATO w Warszawie.

Do Żagania, Świętoszowa, Skwierzyny i Bolesławca jako pierwsze przybyły wojska amerykańskiej 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Po niej w ramach dziewięciomiesięcznych zmian w rejon odpowiedzialności Czarnej Dywizji trafili żołnierze kolejnych zmian ABCT.

Od kilku dni w kierunku Żagania i innych wskazanych lokalizacji, po rozładunku w belgijskim porcie w Antwerpii, transportami kolejowym i drogowymi zmierza kilka tysięcy żołnierzy amerykańskich oraz setki jednostek sprzętu wojskowego z kolejnej zmiany ABCT. Amerykanie z Kansas już jadą   Kolejny transport operacyjny z amerykańskim ciężkim sprzętem wchodzącymi w skład 1 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ang. Armored Brigade Combat Team - ABCT). por. Krzysztof Gonera

Stacjonujący na co dzień w Fort Riley w stanie Kansas żołnierze z 1 Dywizji Piechoty już niebawem pełnić będą służbę w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. Tym razem w rejon odpowiedzialności 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej przybywają żołnierze z „Devil Brigade”, których motto brzmi „duty first”.

Organizacja sprawnego i bezpiecznego przemieszczenia to nie tylko zadanie dla żołnierzy amerykańskich, ale również sprawdzian rzemiosła dla zabezpieczających rotację żołnierzy Czarnej Dywizji, Żandarmerii Wojskowej, logistyków z 43. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, czy Wojskowej Komendy Transportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama