Nowy numer 09/2020 Archiwum

Zmarł kapłan

31 stycznia w szpitalu w Leżajsku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Stanisław Pawul. Emerytowany kapłan był proboszczem w Bobrowicach, Strzelcach Krajeńskich i Cybince.

31 stycznia w szpitalu w Leżajsku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Stanisław Pawul, emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, zamieszkujący na terenie parafii MB Pocieszenia w Gwizdowie (archidiecezja przemyska).

Ks. kan. Stanisław Pawul urodził się 12 grudnia 1942 r. w Gwizdowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 czerwca 1965 roku w Przemyślu.

Od 1970 r. podjął pracę duszpasterską w naszej diecezji. Pracował jako wikariusz w Gubinie (Trójcy św.) i Głogowie (św. Mikołaja). W 1979 r. został inkardynowany do diecezji gorzowskiej.

Był proboszczem w Bobrowicach (1979-1989), Strzelcach Krajeńskich (1989-2004) i Cybince (2004-2017). Pełnił również funkcję wicedziekana w Dekanacie Krosno Odrzańskie i Dekanacie Rzepin oraz dziekana w Dekanacie Strzelce Krajeńskie.

W 1995 r. otrzymał tytuł kanonika R.M. W roku 2017 przeszedł w stan spoczynku i zamieszkał w rodzinnej miejscowości.

Pogrzeb, z udziałem bp. Pawła Sochy, odbędzie się 4 lutego o godz. 12.00 w rodzinnej parafii zmarłego kapłana w Gwizdowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama