Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zatańczyli poloneza w Sali Opackiej

Mury wpisanego do rejestru Pomników Historii Zespołu Poaugustiańskiego w Żaganiu, w święto Ofiarowania Pańskiego, wypełniły się odświętnie ubranymi osobami.

Wszystko to za sprawą I Charytatywnego  Balu Karnawałowego, który odbył się w Sali Opackiej. Wzięło w nim udział 80 osób, a wszystko oczywiście rozpoczęło się tradycyjnym Polonezem.

Atrakcji było wiele: walczyk z zimnymi ogniami, tańce lednickie, licytacje i wspólny śpiew. Wszystko poprowadziła wodzirej Jolanta Frankowska z mężem, która w listopadzie również w Opactwie Żagańskim prowadziła I Bal Wszystkich Świętych. To właśnie wtedy zapadła decyzja o organizacji Balu Karnawałowego, który po konsultacjach z niektórymi parafianami był pragnieniem proboszcza ks. kan. Władysława Tasiora.

Pieniądze zebrane przy okazji licytacji i cegiełek za udział w balu będą przeznaczone na remont opactwa. Najważniejsze jednak było doświadczenie wspólnoty. Większość osób obecnych na balu jest zaprzyjaźnionych z naszym Pomnikiem Historii, więc bal był okazją do jeszcze większej integracji i doświadczenia tego, że w tym miejscu powinno kwitnąć życie religijne i kulturalne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama