Nowy numer 2/2021 Archiwum

To ma być miejsce spotkania

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. oficjalnie otwarto Klub SENIOR+. Jego koordynacją będzie zajmowała się Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, która wygrała konkurs na prowadzenie placówki ogłoszony przez miasto.

Klub będzie czynny 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. - Choć planowane są zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, sportowo-rekreacyjne czy związane z aktywizacją społeczną, to tak naprawdę seniorzy będą wspólnie z kierownikiem placówki ustalać plan swoich zajęć. Klub będzie również miejscem wymiany doświadczeń międzypokoleniowych czy rozwoju wolontariatu - wyjaśnia Anita Łukowiak z diecezjalnej Caritas.

- Chcemy, aby seniorzy ciekawie i kreatywnie spędzali czas. Tak jak młodzież została zaproszona przez papieża Franciszka, żeby zejść z kanapy, tak samo my chcemy zaprosić seniorów, którzy może czasami na tej kanapie za bardzo przysiedli, żeby chcieli z niej zejść i spotkać się ze sobą, ale też pójść do młodzieży i podzielić się bogactwem swojego życia - dodaje ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach proszone są o zgłaszanie się w Urzędzie Miasta na Sali Obsługi Klienta (ul. Sikorskiego 3-4) lub w Wydziale Spraw Społecznych (ul. Teatralna 26) lub telefonicznie: 600 987 748 (Caritas), 95 7355 971 (Urząd Miasta).

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Niedzielnego".

Klub SENIOR+ w Gorzowie Wlkp.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

To ma być miejsce spotkania   Przekazanie kluczy dyrektorowi Caritas - ks. Stanisławowi Podfigórnemu przez Prezydenta Gorzowa Wlkp. - Jacka Wójcickiego. Krzysztof Król /Foto Gość To ma być miejsce spotkania   W otwarciu wzięła udział Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska Krzysztof Król /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama