Nowy numer 2/2021 Archiwum

Światowy Dzień Chorego w diecezji

W całym regionie zaplanowano Msze św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, spotkania w szpitalach, a nawet galę "Lubuskiego Samarytanina".

Już po raz 27. Kościół katolicki będzie obchodził Światowy Dzień Chorego. - Przypada on zawsze w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11 lutego) i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także służy uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji, między innymi w Nowej Soli, Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze. W tym roku po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia "Lubuski Samarytanin" dla osób, instytucji i stowarzyszeń, które w przykładny sposób świadczą pomoc chorym - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Specjalne orędzie z okazji Światowego Dnia Chorego wystosował do wiernych papież Franciszek. W dokumencie tym, zatytułowanym "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie", Ojciec Święty napisał, że "gesty wielkodusznego daru (...) są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji". Przywołał również w tym kontekście postać św. Matki Teresy z Kalkuty, której służba wobec chorych, ubogich i odrzuconych była przykładem takiej ewangelicznej postawy.


Porządek ważniejszych obchodów Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama