Nowy numer 09/2020 Archiwum

Światowy Dzień Chorego w diecezji

W całym regionie zaplanowano Msze św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, spotkania w szpitalach, a nawet galę "Lubuskiego Samarytanina".

Już po raz 27. Kościół katolicki będzie obchodził Światowy Dzień Chorego. - Przypada on zawsze w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (11 lutego) i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a także służy uwrażliwieniu wspólnot chrześcijańskich i całego społeczeństwa na sytuację i potrzeby ludzi chorych. Z okazji Światowego Dnia Chorego okolicznościowe Msze św. i nabożeństwa dla chorych zostaną odprawione w wielu parafiach w całej diecezji, między innymi w Nowej Soli, Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze. W tym roku po raz pierwszy zostaną przyznane wyróżnienia "Lubuski Samarytanin" dla osób, instytucji i stowarzyszeń, które w przykładny sposób świadczą pomoc chorym - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Specjalne orędzie z okazji Światowego Dnia Chorego wystosował do wiernych papież Franciszek. W dokumencie tym, zatytułowanym "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie", Ojciec Święty napisał, że "gesty wielkodusznego daru (...) są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji". Przywołał również w tym kontekście postać św. Matki Teresy z Kalkuty, której służba wobec chorych, ubogich i odrzuconych była przykładem takiej ewangelicznej postawy.


Porządek ważniejszych obchodów Światowego Dnia Chorego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej - na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama