Nowy numer 2/2021 Archiwum

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie

Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Drezdenku nigdy nie przestaje działać! Tuż przed Światowym Dniem Chorych jego członkowie poszli odwiedzić pacjentów miejscowego szpitala.

Dzień chorego to kolejna możliwość dla młodych wolontariuszy, aby podzielić się sercem z innymi.

– Jak co roku udaliśmy się do szpitala, aby umilić czas przebywającym tam pacjentom. Wzięliśmy ze sobą gitarę, chęć pomocy i wiele uśmiechu na twarzy, aby przekazać go innym. Pomoc i sprawienie radości innym w końcu jest nasza pasją – wyjaśnia Kamila Zamerluk, opiekunka SKC i katechetka.

– Na początku udaliśmy się do starszych, aby wraz z nimi pośpiewać znane nam wszystkim piosenki. Mimo tego, że byliśmy mała grupą jestem pewna, że było nas słychać w całym szpitalu. Potem poszliśmy na oddział dziecięcy. Wzięliśmy ze sobą kredki, balony i bańki. Dzieci były najbardziej zachwycone bańkami, ale równie chętnie podchodziły do nas z prośbą o pomalowanie twarzy, aby stać się pieskiem czy kotkiem. Najwspanialsze w tym wszystkim było zobaczenie tych wszystkich uśmiechów i miłych gestów w naszą stronę – dodaje.

To wszystko daje wolontariuszom jeszcze większą siłę do działania. – Z przyjemnością odwiedzimy chorych jeszcze nie raz w tym roku i z wielką przyjemnością będziemy brać udział w innych wydarzeniach organizowanych w naszym mieście i nie tylko – podkreśla katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama