Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kurs na Boga

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 6 lutego rozpoczął się Kurs Alpha. To cykl 11 spotkań, których zadaniem jest odkrycie obecności Boga w swoim życiu lub odnowienie z Nim relacji.

Każde spotkanie zaczyna się od kolacji, potem jest nauczanie, a na koniec dzielnie się w grupach.

- To kurs, który umożliwia spotkanie z Panem Bogiem osobom, które albo są niewierzące, albo są daleko na drogach wiary, bo gdzieś się pogubiły, albo tym osobom, które chciałby odnowić swoją relację z Panem Bogiem. Z doświadczeń różnych innych wspólnot, które prowadziły ten kurs w różnych miejscach ten kurs, że jest to bardzo użyteczne narzędzie. Kurs jest z jednej strony bardzo prosty, a drugiej widać w nim działanie Ducha Świętego - mówi proboszcz ks. Paweł Łobaczewski.

Warto zauważyć, że Kurs Alpha ma też wymiar ekumeniczny. - Kurs nie powstał w łonie Kościoła katolickiego, ale w Kościele anglikańskim. Natomiast 90 procent tych kursów prowadzonych w Polsce odbywa się w kontekście katolickim - wyjaśnia proboszcz.

W prowadzenie kursu zaangażowani są świeccy. - Jestem tutaj bo w swoim życiu spotkałam Pana Jezusa i czuję, że powinnam dzielić się Dobrą Nowiną z innymi. Nie siedzieć w domu na kanapie, ale służyć drugiemu człowiekowi - mówi Elżbieta Suder.

W spotkaniach uczestniczy ok. 30 osób. - Jestem tu z potrzeby serca. Już jakiś czas jestem w trakcie nawracania się, ale chciałbym zrobić to w większym zakresie i bardziej świadomie. Myślę, że we wspólnocie łatwiej dojść do pewnych rzeczy - przyznaje pani Anna, jedna z uczestniczek.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama