Nowy numer 09/2020 Archiwum

Przedsiębiorca też ma budować królestwo Boże

Spotkania Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze odbywają się od dwóch lat.

- Te spotkania ukierunkowane na rozwój duchowy, ale sprofilowane na przedsiębiorców i pracodawców czyli ludzi, którzy zazwyczaj są mało kojarzeni ze stroną duchową, ale przecież przedsiębiorcy też są powołani do budowania królestwa Bożego - tłumaczy Rafał Włosiński, który prowadzi spotkania na podstawie materiałów przygotowanych przez ogólnopolskie duszpasterstwo,  adresowane do przedsiębiorców, pracodawców, menedżerów, dyrektorów, osób prowadzących działalność gospodarczą i odpowiedzialnych za kierowanie zespołami pracowników.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Ostatnie było 6 lutego.

- Rozważamy słowo Boże, naukę Kościoła w kwestii przedsiębiorczości, ale też nauczanie papieskie. Opieramy się również o program, który przygotowało Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. To program oparty o regułę i nauczanie św. Benedykta, który stawia na trzy filary. Ważna jest rozwój  osobisty, duchowy, ale też rozwój własnej organizacji - wyjaśnia Rafał Włosiński.

- Nasza grupa jest oczywiście bardzo otwarta na nowe osoby. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Spotykamy się zazwyczaj w pierwszą środę miesiąca o godz. 19.00 - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama