Nowy numer 2/2021 Archiwum

Caritas Spes z Ukrainy prosi o pieluchy

Nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy podziękowali diecezji zielonogórsko-gorzowskiej za pomoc w ramach w akcji Torba Charytatywna Caritas. Teraz naszego wsparcia potrzebują najmłodsi i dorośli.

Dzięki życzliwości naszych diecezjan udało się przekazać na Ukrainę 350 toreb pełnych środków czystości, żywności, ubrań itp. Torby trafiły do rodzin wielodzietnych, osób samotnych, ubogich i mierzących się codziennie z ubóstwem, biedą i niedostatkiem - wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Caritas Spes zwróciła się także do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej o wsparcie w postaci pieluch oraz środków higieny zarówno dla dzieci, jak i osób chorych, niepełnosprawnych, którym pomagają na co dzień w prowadzonym Centrum Socjalno-Pastoralnym św. Jana Pawła II.

- W tym centrum często Caritas przyjmuje osoby, które zwracają się o pomoc z odległych zakątków Ukrainy, gdzie potrzeby wsparcia socjalnego są bardzo duże. Wśród podopiecznych Centrum Caritas Spes są osoby z ciężkimi formami niepełnosprawności, poważnie chore, przykute do łóżek. Są także rodziny wielodzietne, gdzie dzieci poniżej drugiego roku życia potrzebują pieluch i odpowiednich środków higieny. Zakup pampersów dla dzieci i dorosłych na Ukrainie to luksus. Cena tego typu produktów w stosunku do zarobków jest bardzo wysoka - wyjaśnia rzecznik.

Diecezjalna Caritas ogłosiła więc zbiórkę pieluch, zarówno dziecięcych, jak i dla dorosłych, oraz środków higieny osobistej. Dary można przynosić do biur i magazynów Caritas w Zielonej Górze (ul. Bema 32-34) oraz Gorzowie Wlkp. (ul. Towarowa 6a) do końca lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama