Nowy numer 2/2021 Archiwum

Modlitwa ekumeniczna przy granicy

W Katolickim Centrum Studenckim "Parakletos" w Słubicach 7 lutego odbyło się nabożeństwo na zakończenie semestru.

Collegium Polonicum w Słubicach i Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą to nie tylko życie naukowe. Opiekę duchowa na studentami różnych wyznań sprawują tu duszpasterze. A współpraca ekumeniczna jest tu nie tylko od święta, ale na porządku dziennym. – Przez cały rok realizowany jest program, który jest prowadzony przez Katolickie Centrum Studenckie „Parakletos” i Ökumenische Studierendengemeinde an der Europa-Universität Viadrina in Frankfurt (Oder) Oesaf – wyjaśnia ks. Rafał Mocny, duszpasterz z Katolickiego Centrum Studenckim „Parakletos” w Słubicach.

– Studenci, którzy u nas studiują, pochodzą z ponad 100 krajów, Przynoszą tu swoją kulturę i religię. Musimy więc być ekumeniczni. Wychodzimy do nich z różnorodną ofertą duszpasterską, dlatego co semestr przygotowujemy wspólny program pracy. W minionym semestrze program ten skupiony był wokół rozważania „Pieśni Słonecznej” św. Franciszka – dodaje.

Nabożeństwa na początek i zakończenie semestru, jak podkreśla duszpasterz, są wyjątkowo ważne i potrzebne. – Podkreślają ekumeniczny charakter, a także są zaproszeniem wszystkich studentów, niezależnie od wyznawanej wiary, do wspólnego przeżycia semestru i włączenia się w ich prace. Stworzyliśmy tradycję, że na początek spotykamy się po stronie niemieckiej, a zakończenie po polskiej – podkreśla duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama