Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nagroda "Człowiek Człowiekowi" w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Caritas zachęca do zgłaszania kandydatur do nagrody biskupa zielonogórsko-gorzowskiego "Człowiek Człowiekowi". W tym roku odbędzie się 20., jubileuszowa edycja tego wyróżnienia.

Nagroda jest przyznawana za szczególne osiągnięcia na polu działalności charytatywnej inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego. Statuetkę co roku wręcza biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Nagroda została ustanowiona w 1999 roku dla osób o szczególnych osiągnięciach związanych z działalnością charytatywną prowadzoną na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wnioskodawcami mogą być organizacje lub instytucje działające na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi – wyjaśnia Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy Caritas.

– Głównym przesłaniem nagrody jest szerzenie zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji – dodaje.

Dotąd w dziewiętnastu edycjach nagrody wręczono 122 statuetek. – Zachęcamy do zgłaszania rzetelnych i godnych kandydatów do odebrania tak zacnego wyróżnienia w trzech kategoriach: kandydaci indywidualni, darczyńca i organizacje pozarządowe – wyjaśnia rzecznik

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia w auli przy parafii pw. św. Ducha w Zielonej Górze.

Wnioski można pobrać ze strony diecezjalnej Caritas: www.caritaszg.pl (zakładka PLIKI) oraz www.bratkrystyn.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama