Nowy numer 08/2020 Archiwum

Debata walentynkowa na Uniwersytecie Zielonogórskim

"Kody serca. O budowaniu trwałej relacji" - to hasło 10. już debaty walentynkowej, która odbyła się 13 lutego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

- Celowo wybieramy miejsce publiczne, aby każdy mógł przyjść, posłuchać i podyskutować na temat miłości. To dotyczy każdego z nas, bo któż z nas nie chciałby stworzyć szczęśliwego związku na całe życie? Dzisiaj podejmujemy temat trwałego związku i myślę, że wielu osobom te rady się przydadzą - mówi Jakub Kusiowski, prezes diecezjalnego KSM. Debata walentynkowa na Uniwersytecie Zielonogórskim   Debata zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem Krzysztof Król /Foto Gość Gościem specjalnym była Justyna Wojtaszewska, terapeuta rodzinny, oraz jej współpracownicy z Fundacji "Blisko Domu". - Relacja w miłości jest pracą i odczytywaniem na co dzień tego kodu drugiego serca - wyjaśniała tuż przed spotkaniem terapeutka.

A trzeba przyznać, że mówiła bardzo obrazowo. - Jeśli spotykacie się, to wyłączcie komórkę - apelowała do młodzieży prelegentka. - Nie ma prawdziwego spotkania, jeśli druga osoba, siedząca obok ciebie, będzie cały czas czegoś szukała w internecie albo będzie rozmawiała z tobą i cały czas odbierała przychodzące wiadomości. Nie łudźcie się - to nie jest budowanie relacji! Pierwszym zagrożeniem dzisiaj w budowaniu jest smartfon, który uczestniczy w waszych rozmowach. Jeśli spotykacie się i idziecie gdzieś na spacer, dajcie sobie spokój z telefonami - radziła. Debata walentynkowa na Uniwersytecie Zielonogórskim   Debatę rozpoczął ks. Marcin Bobowicz (asystent diecezjalnego KSM) Krzysztof Król /Foto Gość Warto przypomnieć, że na pomysł debat walentynkowych, które odbywają się w różnych miejscach kraju, wpadło KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama