Nowy numer 3/2021 Archiwum

III. Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

Lubisz śpiewać? Chcesz rozwinąć swoją pasję pod okiem profesjonalnych muzyków oraz pogłębić swoją wiarę. Mamy dla Ciebie propozycję!

Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne odbędą się od 15 do 17 marca. Poprowadzą je znani muzycy i kompozytorzy - Hubert Kowalski i Leopold Twardowski.

Trzydniowe warsztaty mają pokazać piękno i głębię tkwiącej w muzyce wykonywanej w czasie Mszy świętej. Prowadzący będą przybliżać uczestnikom zasady doboru śpiewów na liturgię, a także ukazywać, że posługiwanie się śpiewem w jej trakcie ma sens tylko wtedy, gdy jest osobistym wyznaniem wiary każdej z osób – wyjaśnia organizatorka Natalia Makuch.

– Ponadto, uczestnicy będą udoskonalać pod okiem zawodowych muzyków emisje głosu, poprawna dykcję oraz interpretację wykonywanych utworów – dodaje.

W poprzednich warsztatach wzięło udział ponad 100 uczestników z różnych części Polski bo wydarzenie skierowane jest nie tylko do zielonogórzan. – Zaproszeni mogą czuć się wszyscy, którzy lubią śpiewać i muzykować, którym leży na sercu piękno muzyki liturgicznej oraz na podnoszenie jej poziomu w naszych kościołach – zauważa organizatorka.

– Warsztaty to doskonały czas muzycznych rekolekcji. Dajemy możliwość rozwijania pasji muzycznych pod kierunkiem autentycznych w swojej wierze profesjonalnych muzyków. Muzyka otwiera serca, nie tylko uczestnikom warsztatów, ale i słuchaczom na koncercie. Pamiętam jak rok temu podszedł do mnie Pan, który przyszedł na koncert na zaproszenie pewnej chórzystki i powiedział: „Nie po drodze mi do kościoła, ale bardzo głęboko przeżyłem ten koncert. Dziękuję!” – dodaje.

Prowadzącym będą towarzyszyli muzycy Filharmonii Zielonogórskiej i Gorzowskiej oraz zaproszeni soliści.

Na zakończenie o godz. 19.15 w kościele pw. św. Urbana I odbędzie się uroczysty koncert o charakterze pasyjnym.

Zapisy: TUTAJ

Zobacz jak było w ubiegłym roku: GALERIA ZDJĘĆ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama