Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zakochani dla chorych

W Dzień Zakochanych nie myślą tylko o sobie, ale także o swoich chorych rówieśnikach. Przykład dali chociażby uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze na czele ze swoim katechetą.

„Zakochani dla chorych” – to hasło  akcji diecezjalnej Caritas, którą odbywa się w wielu szkołach naszej diecezji. Pomysł jest prosty uczniowie robią w szkole kiermasze słodkości, aby wszystko co uzbierają przekazać choremu koledze lub koleżance z własnej szkoły lub miejscowości.

W V Liceum Ogólnokształcącym 14 lutego zorganizowało ją Szkolne Koło Caritas i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

– Zbieramy dziś środki dla Bartka, który cierpi na stwardnienie rozsiane. Można nabyć kwiaty, słodycze, kawę i herbatę. Chcemy uwrażliwiać młodzież na osoby chore i niepełnosprawne – wyjaśnia katecheta ks. Marcin Bobowicz.

Do udziału w akcji i wsparcia takiego celu nie trzeba było nikogo namawiać. – To świetny pomysł. Możemy świętować Walentynki, a przy tym pomóc chorym – zauważa Rozalia Szkudlarek.

– To dobra okazja, żeby pomóc komuś konkretnemu. Warto pomagać ludziom w potrzebie przy różnych okazjach. Dlaczego nie w Dniu Zakochanych? – dodaje Kornelia Banaszkiewicz.

Zakochani dla chorych   Na jednej z przerw odbył się nawet mini koncert piosenek o miłości. Krzysztof Król /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama