Nowy numer 3/2021 Archiwum

Promują małą ojczyznę

Już po raz szósty odbył się konkurs "Nasz wspólny region", który organizuje Szkoła Podstawowa nr 6 w Zielonej Górze.

Kto jest prezydentem miasta?, Który zabytkowy kościół w Zielonej Górze nosi tytuł konkatedry?, Kto jest autorem hymnu Winnego Grodu?, Który święty jest patronem Zielonej Góry? – między innymi z takimi pytaniami musiały zmierzyć się przedszkolaki, a konkretnie sześciolatki, do których był adresowany konkurs. – Chcemy, aby dzieci poznawały region, czyli swoją małą ojczyznę. Nie było takiej propozycji i postanowiliśmy wypełnić tę lukę. Te dzieci za chwilę przyjdą do szkoły i dla nich nie będą to już obce pojęcia – wyjaśnia dyrektor Bogumiła Moskaluk.

W trakcie rywalizacji dzieci wykazały się konkretną wiedzą o regionie. – Była też część sportowo-artystyczna. Przykładowo przedszkolaki zaprezentowały wiersz, piosenkę albo taniec o naszym mieście lub regionie. Warto podkreślić, że przez te sześć edycji powstało już wiele utworów czytanych albo śpiewanych o Zielonej Górze – tłumaczy dyrektor.

W rywalizacji wzięło udział trzynaście przedszkoli. – Bardzo podoba mi się moje miasto. Jest w nim wiele ciekawych miejsc. Niedawno byliśmy u strażaków, gdzie uczyliśmy się, jak ratować ludzi – mówi Lena (6 lat). Promują małą ojczyznę   Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa nr 6, która zaprasza od września wszystkie sześciolatki w swoje progi Krzysztof Król /Foto Gość

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama