Nowy numer 2/2021 Archiwum

Odkrywali liturgię i powołanie

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, od 22 do 24 lutego, odbyły się kolejne rekolekcje liturgiczno-powołaniowe. Jak widać chętnych nie brakowało.

Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Sławiński. – Chcemy w ich trackie odkrywać swoje podstawowe powołanie, jakim jest powołanie do świętości. Jednocześnie będziemy pogłębiać naszą wiedzę oraz umiejętności z zakresy liturgii, abyśmy mogli na parafii jak najlepiej służyć. Ale też nie zapominamy o budowaniu wspólnoty przez zabawę i rekreację. Planujemy pograć w piłkę na tutejszej sali gimnastycznej, a także pograć piłkę nożną na konsoli – wyjaśnia ks. Łukasz.

Rekolekcje mają również charakter powołaniowy. – Tutaj w Paradyżu uczestnicy mogą przypatrzeć się trochę seminarium, porozmawiać z klerykami, a ci starsi może i zastanowić się konkretniej nad dłuższym pobytem w seminarium – wyjaśnia ks. Tadeusz Kuźmicki, ojciec duchowny z paradyskiego seminarium.

W rekolekcjach wzięło udział 30 ministrantów. Głównie z dekanatów: Szprotawa i Żagań, ale też byli ministranci z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. – Przyjechałem  ciekawości Na pewno wiedzę zdobytą tutaj będziemy mogli przekazać naszym kolegom na parafii. Dla mnie ministrantura to przygoda i jestem dumny z tego, że służę przy ołtarzu – wyjaśnia Seweryn Otto z parafii pw. Wniebowzięci NMP w Żaganiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama