Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rekolekcje trzeźwościowe w Rokitnie

"Wiara bez uczynków jest bezowocna" - to temat rekolekcji trzeźwościowych, które od 22 do 24 lutego odbyły się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

To już drugie rekolekcje trzeźwościowe w tym roku. – Te rekolekcje służą przede wszystkim temu, aby odzyskać kontakt z Panem Bogiem, bo przez alkohol ludzie go potracili. Z Bogiem jest łatwiej trzeźwieć – wyjaśnia Stanisław Szuflak, koordynator rekolekcji trzeźwościowych.

Rekolekcje poprowadził ks. Leopold Juszczyszyn. – Tematem tych rekolekcji jest wiara, która prowadzi do czynu. Opieramy się na Liście św. Jakuba Apostoła. Na tym liście swój program oparli również przedstawiciele ruchu Anonimowych Alkoholików o czym dzisiaj się już mało pamięta – powiedział duszpasterz trzeźwości i proboszcz parafii w Kwielicach.

W rekolekcjach wzięło udział 50 osób. – Jestem już drugi raz na rekolekcjach. Te rekolekcje bardzo uskrzydlają. Dają mi bardzo dużo siły. Po prostu duch tutaj odżywa – podkreśla pani Joanna.

W tym roku diecezjalny ruch trzeźwościowy ma szczególne powody do radości. – Będziemy w tym roku obchodzić 30. lecie rekolekcji w Rokitnie. Chcemy w związku z tym wydać książkę ze wspomnieniami – zapowiada Stanisław Szuflak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama