Nowy numer 32/2022 Archiwum

Ruch Światło-Życie na Jasnej Górze

W Częstochowie, od 22 do 24 lutego, odbyła się 44. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Było tam także wielu naszych diecezjan.

W tym roku było blisko tysiąc osób. – To doroczne spotkanie bardzo szerokiego gremium odpowiedzialnych za różne wspólnoty i gałęzie działające w ramach Ruchu Światło-Życie. To spotkanie programowe, przygotowujące nowy rok formacyjny. W najbliższym czasie będziemy przeżywać 40. rocznicę powołania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Przyszłoroczna formacja będzie dotykała tematu bardzo szeroko rozumianej wolności – wyjaśnia ks. Adrian Put, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie.

– Na tegorocznej kongregacji była liczna reprezentacja z naszej diecezji, dlatego że od niedawna odpowiedzialna za centralną diakonię misyjną została Agata Zawadzka z Gorzowa Wielkopolskiego, a ks. Łukasz Parniewski jest krajowym odpowiedzialnym za diakonie muzyczną i stąd wielu animatorów posługiwało w tych diakoniach – dodaje.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka to program krzewienia abstynencji zainicjowany przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie. Został ogłoszony 8 czerwca 1979 roku w Nowym Targu, w obecności Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama