Nowy numer 07/2020 Archiwum

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wlkp.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ "Solidarność" zapraszają 1 marca na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wlkp.

W programie obchodów na 13.20 zaplanowano złożenie wiązanek kwiatów przed pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego na skwerze przy gorzowskiej Łaźni Miejskiej. O 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe przy ul. Czereśniowej 15.

Po zakończeniu modlitwy uczestnicy przemaszerują ul. Piłsudskiego i Czartoryskiego do Parku 750-lecia Gorzowa. O 15.20 oddadzą hołd ofiarom przy obelisku upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych.

Na 17.30 organizatorzy zapraszają do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. na pokaz filmu "Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego, wstęp wolny.

Warto przypomnieć, że przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. od 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa "SpoKREWnieni służbą".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama